Po dlouhé době se všem věrným i jen tak procházejícím čtenářům ozývám s novým překladem. Protože trpím chronickým nedostatkem volného času a energie, našla jsem si jen kratší, ale milou a podle mě i čtivou povídku autorky, která si říká Perfica. Perfica, které tímto velice děkuji, byla tak laskavá, že mi udělila svolení k překladu nejen následujícího dílka, ale obecně kterékoliv ze svých povídek, takže je možné, že se v budoucnu dočkáte i dalších kousků z jejího pera.

Nová povídka nese v originále název The See-All. Při jejím čtení jsem si odpočinula a dobře se pobavila, proto pevně věřím, že si najde své příznivce i mezi vámi. A co vás čeká? Pletichařící Brumbál, Harry a Severus nedobrovolně svedení dohromady, spousta humoru a také varování, že dílko není vhodné pro děti a mladistvé – čili pozor, slash! J

Perfičino dílko má dohromady šest kapitol a chystám se ho publikovat každou neděli pod názvem Všechnovid. Dnes vám posílám první dvě části, takže… Dobře se bavte.

Vaše Slimča

Dear Perfica, great thanks for your permission to translate and publish your story. I’ve enjoyed myself during its reading and translating and I’m happy to have the opportunity to allow the same experience to our readers.

Your Slimca

In this banner is used the picture "I'm sorry I was cranky" by tripperfunster

„Provozuješ sex s profesorem Snapem?“

Harrymu zaskočil kousek napůl rozžvýkaného cukrového švába a rozkašlal se. Do očí mu vhrkly slzy, zatímco v obličeji postupně měnil barvy od decentní růžové přes bílou a rudou až k nebezpečně vyhlížejícímu odstínu purpurové. Brumbál na okamžik opustil svůj neuvěřitelně přeplněný psací stůl, aby Harrymu uštědřil pár pořádných bouchanců do zad, dokud mladík opět nedokázal volně dýchat.

Harry zasípěl, několikrát si pořádně loknul vzduchu a pak, když se mu konečně ustálil dech, vykoktal: „Pro… Prosím, pane?“

„Ptal jsem se, jestli máš pohlavní styk s profesorem Snapem, Harry. Však víš, takový ten neustále zamračený vysoký chlápek, šatník plný černé barvy…?“

„Vím, o kom je řeč, pane řediteli, jen nechápu, proč se mě na takovou věc vůbec ptáte. Totiž, profesor Snape a já, no, navzájem se nenávidíme. Navíc on je učitel a já student a… Teda… Oba jsme muži, pane.“ Na konci svého proslovu Harry sotva popadal dech.

Brumbál na něj ohromeně hleděl. Ze stolu sebral stříbrnou kouli velikou tak akorát do dlaně, zatřásl jí, zblízka se do ní zahleděl, pak se obrátil zpět na Harryho a opět ke kouli. Zavřel jedno oko a sledoval inkriminovaný předmět skrz skla svých půlměsícových brýlí. Nakonec už potřetí vrátil pozornost k Harrymu, uložil kouli na stůl a zmateně se poškrábal ve vlasech.

S rukama za zády pochodoval ode zdi ke zdi a v ústech bezmyšlenkovitě žmoulal pramen vlastního plnovousu.

„Harry, chlapče.“

„Ano, pane?“

„Co je dnes za den?“

„Středa, pane. Středa čtrnáctého srpna.“

„Á, srpen,“ zajásal Brumbál a spokojeně si promnul dlaně. Pak mávnul rukou ke dveřím, které se tiše otevřely.

„Uvidíme se za měsíc,“ prohlásil stařík se zajiskřením v očích.

Dalsi_brk.png

09.11.2014 12:12:38