In this banner is used the picture "I'm sorry I was cranky" by tripperfunster

„Čaj?“

„Ne, děkuji.“

„Sušenku?“

„Ne. Děkuji.“

„Citron-?“

„Ne.“ Pauza. „Děkuji.“

Brumbál si naplnil šálek a pochvalně si přičichl.

Snape se zamračil a překřížil nohy.

Brumbál hlučně usrkl ze svého hrnku.

Snape bubnoval prsty o koleno.

Brumbál se usmál a zeptal se: „Čaj?“

Snape zavrčel. Ticho nakonec prolomilo zakřupání cukrového švába, do kterého se bezstarostně zakousl Brumbál.

Snape si ztěžka povzdechl a zeptal se: „Řediteli, proč jsem tady?“

Brumbál s lehkým zamračením polkl. „Nejsem si jistý, Severusi. Proč jsi mě chtěl vidět?“

„Pro lásku-, Albusi, pozval jsi mě sem. A byl jsi docela neodbytný se svým tvrzením, že se schůzka musí konat co nejdříve. Jsem tady. Vy jste, dalo by se tvrdit, rovněž zde. Můžeme prosím pokročit?“

„Tak tedy, proč jsem… Ach ano,“ zvolal Brumbál zvesela. Položil hrnek a podal mistrovi lektvarů stříbrnou kouli. Snape ji uchopil, prozkoumal její povrch, mávnul nad ní hůlkou, zaznamenal růžové a zlaté odlesky na jejím hladkém povrchu a položil ji zpět na stůl.

„Takže?“ pobídl ho Brumbál.

„Takže co?“

„Co si myslíš?“

Snape se obrátil v křesle, aby se ohlédl přes rameno. Pak se otočil opačným směrem a prohlédl si zbytek místnosti. Nakonec pozvedl obočí a sarkasticky protáhl: „Ach, omlouvám se. Měl jsem dojem, že je tu s námi Sibyla.“

Brumbál se zachmuřil a mlaskl jazykem. „No no, Sever-“

„Tak do toho, starče. Na rozdíl od některých jiných lidí mám ještě nějakou práci. “

„Dobrá tedy, Severusi. Zavolal jsem si tě, abych tě informoval, co jsem spatřil ve Všechnovidu.“

„Domnívám se, že jsi obeznámen s mým názorem na věštění, Albusi.“

„Ano, jenomže tady se, můj drahý hochu, nejedná o věštění. Spíš jde, zjednodušeně řečeno, o náhled do budoucnosti. Záblesk, pokud si přeješ, něčeho neodvratného. Víš stejně dobře jako já, že některé věci nedokážeme změnit, ať se snažíme sebevíc.“

„A jakéže historické události jste se stal svědkem tentokrát a co to má společného se mnou?“

„Viděl jsem studenta při sexuálních hrátkách s učitelem.“

Snapeovi se rozšířily oči, jak jeho mozek postupně zpracovával přijatou informaci. „Malfoy?“ přemítal nahlas. „Ne, měl by strach, že se ušpiní. Bulstrodeová?“ bezděčně se zachvěl. „Crabbe? Goyle? Crabbe s Goylem?“

„Co to provádíš, můj chlapče?“

„Snažím se vydedukovat, který ze Zmijozelů má tu drzost svést člena učitelského sboru.“

„Ach, to jsi mě špatně pochopil. Nejedná se o zmijozelského studenta.“

„Tak proč mi to-? Ne!“ vykřikl Snape a zesinal.

„Ano,“ potvrdil spokojeně Brumbál.

„Já?“ zakvičel Snape.

„Přesně,“ ušklíbl se Brumbál.

„S kým?“ zeptal se zničeně lektvarista.

Brumbál roztáhl tvář do širokého úsměvu. „Na koho bys v takové…  ach, nezvyklé situaci nejpravděpodobněji sázel?“

„ON?“ zařval Snape.

Brumbál znovu nahlas usrkl čaj. Tváře plné veselí mu jen hořely.

„Potter,“ vydechl Snape.

Několik následujících minut uběhlo v tichosti. Brumbál si dál užíval svůj odpolední nápoj a Snape zmučeně hypnotizoval podlahu.

„Kdy?“ zaúpěl nakonec.

„Čtrnáctého září. Máš ještě měsíc k dobru.“

„Proč mi to říkáte?“

Brumbál ho v uklidňujícím gestu poplácal po ruce. „Můj milý hochu, vždy jsem byl rád poslem dobrých zpráv.“

09.11.2014 12:14:38