*** Moje dokonalé Vianoce ***

Ulice boli pusté. Mohlo za to nevľúdne decembrové počasie, ktoré ich vyprázdnilo. Každý radšej sedel doma pri krbe a popíjal niečo, čo by mu rozohrialo skrehnuté údy.

Nie však on.

Heamidrosis.

Kto by si to bol pomyslel. Nenápadná, zato svinsky bolestivá kliatba, vrhnutá od chrbta, v dave. Skutočne bola situácia vážnejšia, ako si ju pripúšťal? Mohli mať Minerva s ministrom pravdu? No, jeho niekdajšia minulosť bývalého smrťožrúta sa okolo neho stále vznášala ako temná aura.

Asi bola chyba, že kontaktoval Minervu, ale v ten deň si iba odbehol dokúpiť potrebné zásoby, kým sa mu na miernom ohni varil Elixír na liečenie vredov. Nemal byť dlho preč. Maximálne desať minút.

Lenže po tej nehode ho okamžite transportoval nejaký dobrák k Sv. Mungovi bez toho, aby sa ho vôbec opýtal na názor! Čo na tom, že mu na pokožku vystúpil krvavý pot a telo mu zachvátila pálčivá bolesť? A koho by napadlo, že sa mu bude tá všetečná stará ježibaba, ktorá mala dozrieť jedine na odstavenie elixíru a jeho nadávkovanie do skúmaviek hrabať v stole?!

Mal som tie listy spáliť, pomyslel si.

Teraz bola neoblomná a dobiedzala horšie ako osa, keď mu dookola húdla, aby sa tu nezatváral pred svetom.

Ako mohol?!

Stále na sebe cítil tie neisté, bojazlivé pohľady ľudí. A hoci boli jeho elixíry uznávané a vysoko žiadané, svoju slávu a očistenie mena si vôbec neužíval. Merlin, veď sa mu na podaný inzerát, kde zháňal asistenta kvôli nadmernému množstvu práce neprihlásil jediný človek!

Bol unavený. Mal pocit, akoby si nesadol celý týždeň. Nohy mu celkom zdreveneli. Iba ruka sa hýbala v pravidelných intervaloch držiac varešku.

Odstavil pod cínovým kotlíkom oheň a naposledy zamiešal ružovkastú, gélovitú hmotu. Konečne si sadol. Načiahol sa po novinách a nalistoval stranu s malým odstavcom: „Potter predložil novelu zákona o Vlkolakoch!“

Severus sa začítal do článku.

KOMENTOVAT jako neregistrovaný uživatel

02.12.2012 18:31:43