Nadpis.png
   
   
   
   
   
Tlacitko_Jednorazovky.png
Tlacitko_Kapitolove.png
Tlacitko_Drabbles.png
Tlacitko_Oznameni.png
Vzkazy.png
Kalendar.png

Tolik se ti po mně stýská?

Happy Birthday, Snarry! by tripperfunster
Happy Birthday, Snarry! by tripperfunster
   
Název povídky: Tolik se ti po mně stýská? (So Lonely Without Me)

Adresa originálu: http://archive.skyehawke.com/story.php?no=5658&chapter=1&font=&size=

Autorka: Calligraphy

Art: tripperfunster (originální název 'Happy Birthday, Snarry')

Překlad: Slimča

Beta - read: Sevy

Párování: HP/SS

Kategorie: slash

Status originálu: dokončeno (6 kapitol)

Shrnutí: Dva muži, dvě místnosti a válka...

Varování: sexuální scény, slash (18+)

 

Autorce povídky byla zaslána žádost o svolení k překladu, na kterou zatím nereaguje. Autorce kresby děkujeme za svolení k použití jejího díla.

   

1. kapitola

2. kapitola

3. kapitola

4. kapitola

5. kapitola

6. kapitola

Soubor ke stažení v pdf

   
Autorka:
 
Calligraphy

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

Varování: lehčí sex (16+)

   

Ahoj, zdravím všechny naše věrné i nové čtenáře! Vítejte u zbrusu nového překladu povídky, jejíž název v anglickém originále zní „So Lonely Without Me“. Autorka dílka si říká Calligraphy. Opakovaně jsem ji kontaktovala kvůli souhlasu k překladu, ale neozývá se, tak budeme věřit, že proti šíření svého literárního dítěte nic nenamítá. Od této chvíle najdete jeho počeštěnou verzi v kolonce „Tolik se ti po mně stýská?“.

Hlavními hrdiny příběhu jsou opět (a jak jinak – tady u nás) Severus a Harry, tentokrát trochu klišoidně odsouzení ke společnému životu v téměř hermeticky uzavřeném úkrytu. Ještě než se začtete, ráda bych se svěřila se svými překladatelskými zkušenosti. Jedním slovem – Auvajs! To jsem si dala! Calligraphy popsala celý děj v přítomném čase. V angličtině jsem si na to musela zvykat, v češtině... Prostě se to nedalo číst. Věřte, že dostat kapitolu do dnešní relativně obstojné podoby byl pro mě téměř heroický výkon. Snad alespoň některé z vás tato netradiční forma povídání osloví a najdou v povídce přesně to, co já. Spoustu citu, lásky, nevyřčené touhy, odříkání a naděje.

První kapitolu bych ráda věnovala Casiopei a POPO. Cas za to, že si na nás vzpomněla a obohatila nejen českou FF, ale i přímo naše stránky o úžasný překlad posledních dvou Tiřiných povídek, které ještě chyběly do sbírky. A POPO za podporu, neboť sama dobře vím, co pro autorku znamená dobrá a spolehlivá beta.

Poslední poznámka patří Sevynce. Sevy – mnohokrát ti děkuji, že jsi to se mnou nevzdala a bojuješ jako lvice (i když máš asi radši hady ;-))! Jsi skvělá beta a patříš sem jako nos mezi oči! :-)))

A teď už se bavte!


Vaše Slimča

   

   
Autorka:
 
Calligraphy

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

Varování: slash, sex (18+)

   

Milí spoluzávisláci!

Srdečně vás vítám u druhé kapitoly dílka „Tolik se ti po mně stýská?“ autorky Calligraphy! Páni! Strašně moc vám všem děkuji za milé ohlasy! Neumíte si představit, jak nás se Sevy právě u této povídky povzbuzují. Znovu opakuji, že má pro mě jako pro překladatelku velmi náročnou formu, a vaše ujištění, že se to „dá číst“ je k nezaplacení.

Sevyku – díky! Jsi skvělá a vím, kolik práce ti přidělávám! ;-)

A co bude dnes? Říkáte, že se Harry hroutí? A co povíte po přečtení druhé kapitoly? Jsem zvědavá... ;-)

Dnešní věnování patří všem úžasným a milým komentujícím. aMaja, bacil, Casiopea, Cezminka, cim, janpis, kamci, kytka, patolozka, polpo60, Sanasami, Saskya, Suellen, xMononoke, ZJTrane, symphony, grid, Blesk, POPO, Profesor, Sitara, weras - moc vám děkuji za přízeň a přeji příjemné čtení!

Vaše Slimča!

   

   
Autorka:
 
Calligraphy

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

Varování: slash, sex (18+)

   

Tak je to tady! První pokus o vložení příspěvku - zatím na starém, dle slov WG nepodporovaném, vzhledu. Sama jsem zvědavá, jak to dopadne. Momentálně nejsem schopná říct, jestli je současná podoba stránek udržitelná nebo ne, takže... Hledám alternativy. :-) Obávám se, že všichni musíme počítat s komplikacemi. Ovšem kdo se bojí, nesmí do lesa - takže s chutí do toho a půl je hotovo! :-D

Moc vám všem děkujeme za podporu i nádherné komentáře! Severuse s Harrym jsme opustili ve stádiu sbližování, tak se pojďme mrknout na to, jak se jim daří.

bacil, CasiopeaW, cim, Claire1, Janpis, kamci, kytka1, Mája, patolozka, POPO, Profesor, Sanasami, Saskya, sciurus16, Sitara, symphony, Tesska, weras  , xMononoke, ZJTrane - kapitola je vaše!

Užijte si čtení!

Sevy, díky!

Vaše Slimča!


   
Autorka:
 
Calligraphy

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

   

Tadááá! Čtvrtá kapitola. Mám pocit, jako bychom se přehoupli do úplně jiného příběhu. Tentokrát je do něj nahuštěná spousta děje a vše tak trochu... zkratkovitě. Nacpat do překladu nějakou tu poezii a ladnost bylo prakticky nemožné. :-D Snad se v textu ani tak neztratíte. ;-)

Všem vám nesmírně děkujeme za ohlasy a povzbudivé komentáře - naši odměnu a motor pro další snažení. Jste skvělí!

Pokračování patří především vám všem, kdo jste se ozvali: bacil, Blesk, CasiopeaW, cim01, grid, Janpis, kamci, kytka1, Lily, Mája, Margot35, Marta, patolozka, POPO, Profesor, Sanasami, Saskya, sfinga, Sitara, Suellen, Symphony, Tesska, weras, xMononoke, Zuzana

Sevy - děkuji ti, poklade!

Všem vám přejeme příjemné počteníčko!


Vaše Slimča

    

   
Autorka:
 
Calligraphy

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

   

Všem vám přeji krásnou sobotu! Mám potíže se stávkujícím internetem, takže pokud se k vám kapitola dostane už dnes - v sobotu - oslavím to jako malé vítězství.

Co jen povědět k povídce? Právě jsme se přehoupli k její pomyslné třetí části a čekají nás poslední dvě kapitoly. A protože je mi jasné, že jsme naše hrdiny opustili ve velmi... neuspokojivé situaci, nebudu se dlouze vykecávat a rovnou popřeji příjemné čtení!

Sevy i já vám nesmírně děkujeme za všechna slova chvály i povzbuzení, která nám dodávají energii dál pracovat. Tentokrát patří náš vděk: bacil, CasiopeaW, cim01, Janpis, Kathleen, kytka1, Mája, Margot35, Marta, patolozka, POPO, Profesor, Sanasami, Saskya, Sfinga, Sitara, Suellen, Symphony, Tesska, weras, xMononoke, Zuzana


No a má speciální soukromá poklona neletí nikomu jinému než Sevynce. Díky!!


Vaše Slimča

    

   
Autorka:
 
Calligraphy

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

Varování: slash, sex (18+)

   

A je to tady - poslední kapitola další povídky. Jsme se Sevy moc rády, že jste s námi vydrželi až do samého konce a že vás náš malý překladatelský experiment zaujal. Nesmírně nás potěšil každý povzbudivý komentář, každý názor - bez nich by se nám pracovalo daleko hůř a měly bychom rozhodně méně důvodů k úsměvu. :-). Jste opravdu skvělí a doufám, že se časem opět setkáme u nějakého dalšího dílka. Budeme se těšit!

Dnešní - závěrečný díl věnujeme vám: bacil, Blesk, CasiopeaW, cim01, Coretta, grid, Janpis, Mája, Margot35, patolozka, POPO, Profesor, Sanasami, Saskya, Sfinga, Sitara, Tesska, weras, xMononoke, Zuzana

Mé nekonečné díky patří samozřejmě i Sevy- parťačce a betě na jedničku s hvězdičkou. Děkuji, Sevyku, vážím si tvé práce i nasazení!

Vaše Slimča!

   

****

Prihlaseni.png
Komentare.png
Statistika.png
Odkazy.png
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Tato stránka nevznikla za účelem zisku a všechna práva a postavy náleží J.K. Rowlingové
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one