Nadpis.png
   
   
   
   
   
Tlacitko_Jednorazovky.png
Tlacitko_Kapitolove.png
Tlacitko_Drabbles.png
Tlacitko_Oznameni.png
Vzkazy.png
Kalendar.png

Until Proven - 32.část

   

Autorka: Tira Nog

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

Varování: sexuální scéna (18+)

 

Za úžasné komentáře děkujeme: Midnight, sevy, POPO, Pavlí, Elza, 1beruska, BeaX, A_ja, Janica, Lily, anneanne, Hajminka, grid, marci, cim, Cezminka, silvinka, gleti, Saskya, anonymka9, Erumoice88, ZJTrane, aMaja, Anfulka, nika, Salazaret, Blesk, Michangela, Misule, bacil, Mononoke

Vaše Slimča.

   

*** Until Proven ***
   

Nedělní jitro ve sklepení se, stejně jako kterékoliv jiné, ničím nelišilo od noci. Nevedla sem žádná okna, která by do ložnice vpustila alespoň záblesk světla zvenčí, takže se dovnitř neprodraly ani ostré sluneční paprsky srpnového svítání, natož pak prosincové šero budícího se skotského jitra. Přesto Severusovi jeho vnitřní hodiny prozradily, že je ráno.

Přetočil se na bok a spatřil vedle sebe na polštáři neuspořádané vrabčí hnízdo černých vlasů. Ani po téměř šesti týdnech známosti se v takové chvíli nedokázal ubránit vzrušení. Dnešek nebyl výjimkou. Potter byl stále tady, s ním!

Harry se k němu během noci obrátil čelem. Ležel na své polovině polštáře a oddechoval lehce pootevřenými ústy. Spánek mu vyhladil z tváře všechny stopy po prožitém trápení. Vypadal teď mnohem mladší a nevinnější, než by se patřilo na kouzelníka, jenž ještě před dovršením svých dvaceti let porazil Temného pána.

Severusův obdivný pohled se stočil k Harryho jizvě ve tvaru blesku, vykukující zpod tmavé ofiny, a v tu ránu si připomněl události předchozí noci. Jeho ospalá malátnost zmizela jako pára nad hrncem. Chvatně upřel zrak na opačnou stranu místnosti, kde zčernalá šatní skříň s roztříštěnými dveřmi okamžitě potvrdila jeho domněnky. Harry ve spánku použil Mágův oheň!

Lektvaristovy vlastní vzpomínky na včerejší noc byly poněkud neúplné a zmatené. Nacházel se uprostřed hlubokého snění, když v místnosti ucítil mrazivou přítomnost něčeho velmi známého. Něčeho, co zmizelo z povrchu zemského již před bezmála deseti lety. Harry vedle něj křičel, jako by právě požíval nelidské mučení pod kletbou Cruciatus.

Severus ještě v polospánku vytrhl zpod polštáře svou hůlku, vztyčil se na posteli a chvatně prohledával pokoj, aby odhalil vetřelce. Kromě Harryho však nikoho nenašel. Všechna Severusova ochranná kouzla zůstala neporušená a nikdo neprošel ani bradavickými štíty. Přesto stále vnímal ten zlověstný pocit a Harry bez přestání doslova řval.

Lektvaristovi pomalu docházelo, že zlo, které jitří jeho smysly, vychází z Pottera. Ne, nebyl to Voldemort osobně, ale určitě se jednalo o jeho magický podpis pod nějakým prokletím. Pak Harry vyskočil na nohy a napřáhl ruce jeho směrem.

Bradavické protipřemísťovací bariéry Severusovi zabránily, aby se okamžitě přesunul do bezpečí, a tak, když spatřil modravé záblesky na konečcích Harryho prstů, udělal tu jedinou věc, která ho napadla, aby se dostal z dosahu Potterova obranného kouzla. Jen pár sekund předtím, než vzduch prořízly blesky Mágova ohně, se zmenšil do velikosti mravence.

Věděl, že je Harry neskutečně silný kouzelník, pravděpodobně jeden z nejmocnějších v průběhu možná tisíce let, ale... Mágův oheň by nečekal ani ve snu. Jeho existence nebyla zdokumentována minimálně po dobu tří století. V současnosti se tato schopnost považovala za pouhý mýtus. A Harry ho použil ve spánku!

Potter se zmiňoval, že všechny předchozí milence vyděsil silou své magie. Severus tomu až do dnešní noci nerozuměl. Teď už ano.

Ale došlo mu ještě něco. Konečně začínal rozumět, jak je jejich vztah pro Pottera důležitý. Nikdy dříve jej neviděl tak zničeného. Už jako malý chlapec oplýval Potter sebevědomím a citovou vyrovnaností, jakou mu mohl závidět kdekterý dospělý. Ať už se musel potýkat se svým nepříjemným profesorem lektvarů, ministrem magie nebo Temným pánem, vždy před nimi stál hrdě a zpříma, a nikdy se nevzdával. Ale dnes v noci se zdál zlomený, úplně zdrcený možností, že... ho ztratí. Ze všech lidí právě jeho!

Byl to zvláštní pocit, vědět, že pro Pottera znamená tak mnoho a že by Harryho jejich rozchod tolik zranil. Nikdy dříve nebyl pro nikoho příliš důležitý. Dokonce ani vlastní rodiče zrovna netoužili po jeho společnosti. Severus se neustále pokoušel sám sebe přesvědčit, že se mezi ním a Potterem jedná pouze o oboustranně výhodný sexuální svazek, který pomine, jakmile si Harry najde nějakého pohlednějšího společníka. Snažil se tak chránit vlastní srdce před nevyhnutelnou bolestí z odmítnutí.

Musel však uznat, že Harry jeho cynické závěry popírá snad každým svým činem. Náhodní známí vám rozhodně dobrovolně nedělají společnost během nekonečného záchvatu zvracení, ani se k vám celou noc netulí, když vám stádo tupých hlav způsobí takovou migrénu, že ji nedokáže utišit ani ten nejsilnější lektvar. Také vám nepomáhají při vaření všelijakých jedovatých lektvarů jen proto, aby vám mohli být nablízku. Kdyby se skutečně jednalo o pouhé vzájemné uspokojení tělesných potřeb, Potter by mu nikdy nedovolil stát se tak hlubokou součásti jeho osobního života. Popravdě, sám Severus by v této chvíli pociťoval ukončení jejich vztahu spíše jako amputaci nějakého důležitého orgánu než jen jako obyčejný rozchod. Jeho společenské návyky sice mohly připomínat raka poustevníčka, ale dokonce i takový nevšímavý ignorant jako on musel vidět, že s Potterem to není jen o sexu.

Severuse to ohromovalo. Vždyť měl téměř padesát! Byl přesvědčen, že už na něj v životě nic podobného nečeká, že všechny stránky v jeho knize osudu byly dávno popsány. Přesto tady teď leží s Harrym a noc co noc do ní zapisuje čerstvé kapitoly, zatímco se ze všech sil snaží vyrovnat s novou situací.

Dosud nejpodivnější daň musel svému vztahu zaplatit dnes v noci. Mágův oheň a černá magie... Při pohledu na spícího Harryho, který teď vypadal nevinně jako dítě, by do něj jistě nikdo neřekl ani jedno ani druhé.

Za normálních okolností nechával Severus Pottera o víkendech spát, ale dnes ráno cítil neuvěřitelnou touhu stvrdit to, co se mezi nimi děje. Sám sebe ujistit, že - navzdory Mágovu ohni – je to pořád jeho Harry.

Jeho Harry! Ač to bylo nebezpečné, začínal o Potterovi uvažovat tímto způsobem. Potter tvrdil, že milenci mají určitá práva. Možná to bylo jedno z nich. A pokud ne... Stejně neměl jinou možnost. Teď už se nezastaví. Nechť se stane, co se má stát. Ať už jejich svazek nabere jakýkoliv směr, Severus se s tím později nějak vypořádá. Nic nebylo dáno předem. Lektvarista vlastně netušil, na čem teď spolu jsou, ani kam míří. Jediné, co věděl jistě, bylo, že vytrvá až do úplného konce.

Natáhl ruku, aby se dotkl Harryho živoucího tepla, a položil dlaň na jeho nahou hruď. Dokonce i dnes, po tak dlouhé době, pro něj bylo obtížné navázat z vlastního popudu tělesný kontakt. Potter jej neustále povzbuzoval k pohlazení, k doteku, ale to nebyl Severusův styl. Nemohl riskovat odmítnutí. Ačkoliv ve skutečnosti věděl, že Harry jeho něžnosti vítá, stále se musel k počáteční iniciativě nutit. Ovšem ne dnes ráno. Dnes to potřeboval.

Cítit pod rukama Harryho hladkou kůži bylo tolik známé a uklidňující! Severus už dříve hladil, olizoval i jemně kousal každičký centimetr toho pružného těla, znal ho téměř nazpaměť.

Když spolu začínali spát, navzájem se budili při každém náhodném kontaktu. Ani pro jednoho z nich tehdy nebylo běžné sdílet s někým celou noc lože. Dnes byl Harry na Severuse zvyklý a neprobral se dokonce ani při opatrné péči, jakou právě lektvarista věnoval jeho hrudi.

Severus, povzbuzený nedostatkem protestů, sklonil hlavu a olízl nejbližší bradavku. Růžový kopeček pod jeho jazykem ztuhl do tvrdého oříšku. Severus si s ním chvíli hrál a pak se přestěhoval k druhé bradavce, aby jí věnoval stejnou péči jako té první, dokud nebyla také vzpřímená a roztoužená. Teprve tehdy pohlédl Harrymu do tváře. Stále spal.

Severusův pohled se stočil do míst, kde v hnízdě hustých, tmavých chloupků odpočíval Harryho penis. Alespoň ten se začal probouzet k životu a růst do potěšující tvrdosti. Severus si připomněl, kde se před pouhými pár hodinami Harryho orgán nacházel a zašeptal čisticí kouzlo. S tím vrátil ústa k milencově hrudi a lehkým okusováním si razil cestu přes jeho napjaté břicho. Zasypával je polibky a jemně dráždil zuby, přesně jak to měl Harry rád.

Po chvíli vnořil prsty mezi Harryho vypracovaná stehna. Mladý muž sice nebyl příliš vysoký, ale zato nádherně rostlý, s dobře vyvinutými, protáhlými svaly po celém těle. Nezdály se příliš objemné a přesto perfektně vypracované. Zkrátka bezchybné.

Zarostlé nohy se pod jeho dotekem rozestoupily a Harry si ospale povzdechl. Severus k němu vzhlédl. Mladší muž ještě pořád spal, přestože se jeho penis zvětšoval. Lektvarista tedy dál jemně klouzal dlaní od Harryho třísel až ke kolenům a zpět. Zatímco se koupal v záplavě čisté milencovy vůně, sklonil se a vsunul si Harryho napůl vztyčený penis do úst. Teď už pro něj byla jeho slaná příchuť stejně známá jako Harryho osobité aroma a doteky. Přesto jej pokaždé šokoval téměř omamný účinek, který na něj měla. Slízl z vrcholku mohutného penisu kapičky touhy, jejichž chuť jím projela jako mimořádně silné afrodisiakum, a okamžitě tvrdnul. A Potter spal.

Za pár okamžiků byl Harry plně vzrušený. Severus hluboko polykal jeho impozantní erekci, která jakoby se chvěla nějakou vnitřní silou. Potter byl tak silný, tak mužný! Už jen ten pocit, jak se tepající Harryho orgán pod zkušenými doteky Severusova jazyka zvětšuje, probouzel v lektvaristovi první záchvěvy touhy a vyvolával v něm chuť na věci, kterých se mu v minulých několika hodinách dostalo plnými hrstmi. Zdálo se však, že nebude mít nikdy dost. Potter jej mohl obšťastňovat třeba celou noc, a přece - ve chvíli, kdy spatřil probouzející se Harryho chloubu, Severus hladověl po další pozornosti.

Když už Harryho penis nemohl být větší, zvedl lektvarista hlavu a s nadějí vzhlédl do milencova obličeje. Potter měl pevně sevřená víčka, jen oči se za nimi pohybovaly jako uprostřed velmi živého snu. Severus chtěl víc, jenomže… Bylo skutečně vhodné přikročit k tomuto aktu bez Harryho vědomého souhlasu?

Lektvarista zpytoval svědomí. Vlastně mu to ani nedalo příliš mnoho práce. Nakonec – byl přece Zmijozel. Kdyby plánoval prohodit jejich role a vzít si hluboce spícího muže po svém boku, bylo by to neodpustitelné. Ale takto? Harry do něj vstupoval každičkou noc, takže se dalo předpokládat, že proti podobným praktikám určitě nic nenamítá.

Přesto se cítil trochu divně, když se s pohledem upřeným na spící Harryho tvář obkročmo posadil nad jeho klín a navedl si milencův pulzující penis přesně tam, kde ho toužil mít. Po milostných hrátkách z minulé noci byl Severus ještě kluzký a uvolněný, takže když se s lehkým zatlačením spustil dolů, Harryho pulzující orgán lesknoucí se slinami do něj vklouzl docela snadno, jen se zanedbatelným pocitem nepohodlí.

Harry byl dobrým milencem dokonce i ve spánku. Jeho penis si to namířil rovnou k Severusově prostatě, jako by jej vedlo nějaké kouzlo. Severus zasténal pod náporem potěšení, jež zalilo jeho tělo, a zhoupl se, aby ten pocit příliš rychle neskončil. Dokonce se ani nemusel sám sebe dotýkat. Měl pocit, že exploduje už jen z pocitu naplnění a díky možnosti hladit Harryho.

Potter se se zalapáním po dechu probral a upřel na něj pohled plný zmatku a vzrušení. „Severusi?“

Dobr... é rán...o...“ hekal Severus a spustil se níž, aby hlavička Harryho penisu znovu narazila do toho úžasného místa.

Harry přiložil dlaně k Severusovým bokům a začal řídit jejich pohyb. Po chvíli přesunul pravou ruku k milencovu hladovějícímu klínu a stiskl. Přesně věděl, kolik síly musí do svého laskání vložit. Bylo to tak příjemné, tak správné!

Brzy sklouzli do rytmu, jenž se pomalu stával srdečním tepem Severusova života. Potter mu začal vycházet vstříc a Severusův svět se zatočil pod náporem pocitů zalévajících celé jeho tělo. Harry jej dokázal úplně odrovnat i bez použití magie. A také to udělal.

Severus přirážel, jak nejtvrději dokázal, aby se setkal s Harryho výpady. Byli spolu tak dokonalí a sladění! Vrčeli a vzdychali na své cestě k upocenému vyvrcholení. Všechno bylo divočejší, než když Harry vysílal své magické vlny, ale o nic méně slastné.

Severus s hlasitým zasténáním explodoval jako první a skropil svým semenem Harryho ploché břicho a vystupující žebra. Zatmělo se mu před očima. Cítil, jak Harry v jeho útrobách pulzuje, unášený na vlnách rozkoše. S lapáním po dechu se zhroutil na Harryho rameno a zabořil nos do měkké pokožky v ohbí jeho krku.

Potter z něj vyklouzl a omotal paže kolem Severusovy hrudi. Pevně jej k sobě přitiskl, zatímco hlasem zdrsnělým spánkem šeptal: „Bože, tomu říkám způsob, jak popřát 'dobré ráno'!“

Jsem přesvědčen, že bych tím měl nahradit svůj obvyklý banální pozdrav,“ řekl Severus.

Harry se zasmál, pohladil ho po zádech a prohlásil: „Ano úplně tě vidím, jak vinšuješ dobré jitro Kratiknotovi a Hagridovi a...“

„Ještě slovo a přísahám, že tě pozvracím,“ varoval Severus.

Pokud mne budeš každé ráno budit podobným způsobem, ušpiň si mě, čím chceš,“ odpověděl Harry.

To je nechutné,“ nakrčil Severus nos a jal se slízávat zasychající sperma z Potterovy hrudi.

Zatímco jej Severus čistil, Harry padl hlavou zpět na polštář, prsty se probíral milencovými nemytými vlasy a s povzdechem se odevzdal do jeho péče.

Náhle Severus ke svému zmatku ucítil, jak ještě před chvílí pružné a uvolněné tělo pod jeho doteky ztuhlo. „Co se děje?“

„Dnes v noci jsem tě mohl zabít.“

Severus se obrátil směrem k troskám spálené šatní skříně, na něž Harry upíral zmučený zelený pohled.

Jak se mě můžeš ještě chtít vůbec dotknout – být se mnou po tom, co jsi viděl? Všichni ostatní... se mnou po takovém snu zacházeli jako s nějakou zrůdou,“ hlesl Harry a bolestivě sevřel Severusovy vlasy.

Lektvarista zvedl hlavu, aby pohlédl svému milenci do očí, a zavzdychal, když pár jeho černých pramenů zůstalo v Harryho rukou. Mladší muž okamžitě uvolnil svůj stisk.

Rád bych si s tebou o těch snech promluvil,“ navrhl Severus tiše. Když v Harryho tváři spatřil obavy a ucítil, jak se mladé tělo pod jeho vlastním napíná, rychle dodal: „Nejsem takový zbabělec. A také vím, jaké to je, být příčinou strachu a znechucení.“

Potter se ostře nadechl. „Ty se mě... ani trošku nebojíš?“

Severus uchopil Harryho ztrápený obličej do zabarvených prstů a přitáhl si jej k polibku. Když se po chvíli oddělili, jemně se zeptal: „Myslíš, že bych se tě měl obávat kvůli dnešní noci?“

Potter přikývl.

A co všechny předchozí schůzky?“

„Co?“ nechápal Harry.

„Noc co noc máš můj život ve svých rukou, zatímco skrze mne proudí tvá moc. Můžeš mě zabít pouhou myšlenkou nebo nepatrnou chvílí nepozornosti, a stejně ti to dovolím. Víc než to. Já to vítám. A tušíš proč?“ zeptal se Severus.

Potter zrudl: „Kvůli fantastickému sexu?“

„Sex s Luciusem Malfoyem byl rovněž fantastický, ale nikdy bych jej nenechal dělat to, co tebe. Ptáš se, jestli z tebe mám strach. Mám. Úplně stejný, jako by zřejmě měl každý muž mého věku, který získal o více než dvacet let mladšího milence. Ovšem neobávám se o svůj život nebo bezpečí, spíše o svou... citovou zranitelnost. Znám tě, Harry Pottere. Možná lépe, než ty sám sebe. Nezranil bys mě, dokonce ani v zajetí noční můry.“

Slyšel hlasité polknutí. Dvě silné paže jej přitáhly zpět k Harryho hrudi a pevně ho objaly. Nakonec se Harry zeptal: „Ty jsi spal s Luciusem Malfoyem?“

Severus si povzdechl. Čekal od Harryho všelijaké otázky, ale že si vybere zrovna tuto... „Během svého promarněného mládí jsem spal s mnoha muži.“

„Ale Lucius Malfoy?“ Harryho hlas zněl, jako by se mu Severus právě přiznal, že měl pohlavní styk s jedním z Hagridových mazlíčků.

Severus přemýšlel, jak vysvětlit, že Lucius nebyl vždy takový padouch, jakého Harry poznal později, ale usoudil, že neexistuje způsob, jak Malfoye v Potterových očích ospravedlnit. Proto se nakonec spokojil s neurčitým: „Tehdy jsem byl mladý a nezkušený. Luciusovi se ve škole dalo jen těžko odolat a... ke mně se tenkrát choval přiměřeně vlídně.“

Doufal, že je tím celá záležitost uzavřena, ale Harry pokračoval: „Byl tvůj první?“

Potter vypadal zvědavě. Severusovi se to vlastně zdálo docela přirozené. Skutečně toho o své milostné minulosti věděli pramálo. Tiše přikývl proti Harryho hrudi. Otázka, které se děsil nejvíce, byla samozřejmě hned tou další, která opustila Harryho ústa: „Malfoy měl o pár let víc než ty. Musel jsi být docela mladý, když jste spolu chodili už ve škole. Kolik ti bylo let?“

Když se teď Severus z pozice dospělého člověka ohlížel za svou minulostí, viděl docela jasně, jak chladně bylo jeho svedení plánováno. Celé odpoledne trávili s Luciusem sami dva v ložnici čtvrťáků. Severus byl nesvůj už jen díky skutečnosti, že pobývá v místnosti, kde spávají starší chlapci. Zmijozelové z vyšších ročníků si zřídka všímali prváků, ale Lucius stál od začátku na jeho straně a zabránil ostatním členům své koleje, aby pokračovali v mučení, jež hned prvního školního dne započal ten parchant Black. Lucius byl na svého mladšího spolužáka vždy... milý a Severus se nikdy dříve s podobným zacházením nesetkal.

Na to osudné odpoledne si vzpomínal, jako by to bylo včera. Malfoy ho nachytal, jak na něj civí, upozornil ho na to a chtěl znát důvod mladíčkova chování. Severus vzápětí popravdě vyhrkl, že v životě neviděl nikoho tak krásného. Okamžik, kdy se Lucius sklonil, aby jej políbil, se Severusovi navždy vryl hluboko do paměti. Když pak přes látku kalhot ucítil stisk Luciusovy teplé dlaně, bylo to pro jeho sotva probuzenou sexualitu hotové zemětřesení. Zatímco jej Lucius bez ustání jemně líbal a laskal, svlékl mu oděv, roztáhl nohy a...

Něco takového by nedokázal pochopit žádný Nebelvír. Severus si neuměl představit, jak by se Harrymu vůbec mohl přiznat, že následné čtyři roky strávil v předklonu před Luciusem a že miloval každičkou minutu, kdy mu to bylo dovoleno! Jako dospělý muž si uvědomil, co se mu stalo. Black jej nazýval Malfoyovým psíčkem a věru, měl k tomu dobrý důvod. Malfoy si pouhou vlídností obstaral ochotného chlapečka do postele. Harry Potter by to nikdy nepochopil.

Severus využil veškeré své herecké umění a lehkým tónem odvětil: „Byl jsem příliš mladý a hloupý. Jako většina z nás při svém 'poprvé'. A kolik bylo tobě?“

Zdálo se, že jeho úhybný manévr zafungoval. Harry se sebekriticky zasmál: „Stoprocentně docela dost. Bylo mi skoro sedmnáct. Předpokládám, že ty jsi byl mladší.“

„O něco.“ Což byla konec konců pravda.

„A k tomu, co jsi říkal předtím o... strachu ze mě... Já, ehm, chtěl bych ti povědět, že se se mnou nemusíš... obávat o svou 'citovou zranitelnost'. Ale to je asi házení hrachu na zeď, že?“ otázal se Harry jemně.

Teď to byl Severus, kdo se napjal: „Nepochybně.“

Harry jej téměř bolestivě stiskl a zeptal se: „Změní se něco, když ti povím, že tě miluju? Protože je to pravda, ať už to chceš slyšet, nebo ne. A neočekávám od tebe žádné podobné vyznání.“

Severus v té chvíli snad přestal i dýchat. Harry ho miluje! Už to kdysi v zápalu vášně říkal, ale nikdy ne jen tak, při běžném rozhovoru

Starší muž nebyl tak velký zbabělec, aby přešel Harryho vyznání bez povšimnutí. Zvedl hlavu a zadíval se na milencův nervózní výraz. Harry šel kvůli němu s kůží na trh a odhalil své city. Severus mohl jeho gesto přinejmenším vzít na vědomí. „Ano... záleží.“

„Ale?“ povzbuzoval ho Harry, který teď díky Severusovu váhavému přijetí vypadal poněkud klidněji.

Lektvaristovi vyschlo v ústech a bolestivě polkl, když se snažil podat vysvětlení: „Ta slova jsem v životě zaslechl jen párkrát, ale pokaždé byla začátkem nějaké katastrofy. Kdyby... jich nebylo, neměl bych tohle.“

Severus natáhl levé předloktí, aby si Harry mohl prohlédnout jeho Znamení zla. Tichou připomínku okamžiku, kdy byl Severus naposledy tak hloupý, že uvěřil onomu mimořádnému citu. Dodnes si dokázal vybavit Luciusův hlas a jeho: 'Chci mít ty, které miluji, po svém boku, Severusi.' A kvůli těm pár sentimentálním slůvkům Severus navždy zaprodal svou mladou duši.

K Severusovu zmatku se po jeho přiznání k tak nehorázné pošetilosti v Harryho tváři neobjevil odpor ani zklamání. Jeho výraz spíše zjemněl. Mladší muž natáhl ruku, zachytil Severusovu paži a přitáhl si ji k ústům, aby mohl políbit její odporně poskvrněné předloktí.

Severus se zachvěl, jako ostatně pokaždé, když se Harryho rty dotkly lebky a hada. Při těch pár příležitostech, kdy měl po prvním Voldemortově pádu pohlavní styk, dělali jeho partneři první-poslední, aby o znamení nezavadili ani pohledem. Po definitivní Voldemortově porážce už to problém nebyl, protože dokud se neobjevil Harry, jednoduše žádný sex neměl. Ovšem Harry považoval Znamení zla jen za jednu z částí Severusova těla.

Nebýt toho, nikdy bychom tady spolu nemohli takhle ležet. Bez informací, které ti tvé tetování umožnilo získat, by celý kouzelnický svět padl. Vím, že ho vnímáš jako...“

„Skvrnu na duši?“ doplnil Severus. Vymanil svou ruku z Harryho sevření a posadil se. Potřeboval teď trochu prostoru.

Harry následoval jeho příkladu. Přitáhl své zarostlé nohy k hrudi, paže zlehka ovinul kolem kolen a obrátil se na Severuse: „Když myslíš... Ale bylo to potřeba, Severusi. Všichni se učíme z vlastních chyb, a ta tvá pomohla zachránit miliony nevinných životů.“

Severus polkl. Ten člověk ho pokaždé dokázal jen tak mimochodem úplně odrovnat! Harry měl... dar vybrat nejtemnější události Severusova života a podat je tak, že dokonce i ty největší zkaženosti vyzněly… vznešeně nebo přinejhorším jen jako chybná rozhodnutí. Harry nikdy žádnou z jeho chyb neomlouval, ale přijal je. Jako by se jednoduše jednalo o běžné události, které se v ničem nelišily od životních voleb kteréhokoliv z jeho ostatních milenců. Severuse celý jeho dospělý život hanobili a odsuzovali za volbu, kterou učinil v pouhých sedmnácti letech. Harry byl prvním člověkem, jenž se choval, jako by Severus svou chybu následným konáním skutečně plně odčinil.

Severus tomu nerozuměl. Byly chvíle, kdy jej Harryho bezvýhradná podpora přesvědčovala, že muž, s nímž spí, je opravdu úplný blázen. Jenomže... I když byl Harry jednoznačně zcela mimo, jeho přijetí neodpustitelných částí Severusovy minulosti vzbuzovalo v lektvaristovi úctu, bez ohledu na zjevné nedostatky duševního zdraví mladého muže.

Pottere... Harry...“ začal Severus a pak se zarazil, protože neměl ponětí, co vlastně chtěl povědět.

„To je v pořádku,“ zašeptal Harry. „Vím, že nemáš rád velká... prohlášení. Nepotřebuji je. Jsme tady spolu a to hovoří samo za sebe. Zvlášť po poslední noci.“

Předchozí      Další

    

10.04.2011 02:48:39
Lucy1313
Prihlaseni.png
Komentare.png
Statistika.png
Odkazy.png
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Tato stránka nevznikla za účelem zisku a všechna práva a postavy náleží J.K. Rowlingové
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one