Nadpis.png
   
   
   
   
   
Tlacitko_Jednorazovky.png
Tlacitko_Kapitolove.png
Tlacitko_Drabbles.png
Tlacitko_Oznameni.png
Vzkazy.png
Kalendar.png

Until Proven - 40.část

   

Autorka: Tira Nog

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

Varování: ošklivý popis zranění

 

Ahojky! Kapitola číslo 40. Krásné číslo :-). Všem vám moc děkuji za trpělivost! Obávám se, že jak mi rostou děti a komplikuje se okolní situace, bude se občas stávat, že sobotní aktulku jednoduše nezvládnu nachystat. Doufám, že to nebude příliš často a že na nás nezanevřete.

K dnešní kapitole připojuji i malé varování. Kdo špatně snášíte popis zraněných lidí, raději čtěte opatrně a nesvačte u toho. ;-)

Jsem moc ráda, že se i po roce, co náš překlad vychází, objevují mezi komentáři nové nicky. Bezva! Dělají mi radost, zrovna jako komentáře všech „ostřílených kozáků“. Řeknu vám, když mi najednou mezi komentáři chybí nějaká ovečka, jeden z mých spolehlivých motorků, jsem z toho celá nanicovatá. :-D Takže strašně moc děkuji vám všem, kteří na nás nezapomínáte a dáváte o sobě vědět pod každou kapitolkou!

A ještě mě napadlo, že už jsem tady dlouho nepoděkovala Sevynce za její absolutně vyčerpávající a nesmírně rychlou a spolehlivou práci. Sevy, jsi prostě nejlepší a nikomu tě nedám! ;-)

A už mlčím! :-D Užijte si čtení!


Za komentíky dnes děkuji: A_ja, aMaja, Anfulka, anneanne, assez, bacil, cim, Elza, fin, gleti, grid, Hajmi, Janica, kami, Lilithka, Lily, mamba, marci, Melissandra, Michangela, Misule, Mononoke, nika, POPO, Salazaret, Sharlaid, silvinka, Symphony, Tara, ZJTrane

Vaše Slimča.

   

*** Until Proven ***
   

Zdálo se, že čas o vánočních prázdninách přímo letí. Harry se obával, že když spolu se Severusem budou trávit tolik času, půjdou si navzájem na nervy, ale ve skutečnosti to vypadalo, jako by dny a noci ani pro jednoho z nich nebyly dostatečně dlouhé. Harry si nebyl úplně jistý proč, ale jejich vánoční diskuse o telepatickém spojení Severuse zřejmě jakýmsi způsobem uklidnila.

Pokud by potřeboval nějaký důkaz o změně Severusova postoje, současné lektvaristovo počínání by mu úplně stačilo. Dosud vždy inicioval tělesný kontakt jen Harry. Dnes večer však odpočíval, s nosem zabořeným do famfrpálového měsíčníku, na Severusově pohovce, když si k němu starší muž přisedl a beze slova se začal mazlit s jeho krkem. Ještě před měsícem, nebo dokonce před pouhým týdnem, by se něco podobného jednoduše nemohlo stát.

Harry s povzdechem upustil časopis a zaklonil hlavu, aby odhalil větší část svého hrdla. Rozhodně nemusel být zklamaný, neboť talentovaný milencův jazyk ihned sklouzl níž a úplně jej roztřásl. Když se mu lektvarista pokoušel rty a jazykem rozepnout horní knoflíček na košili, Harry se hihňal jako nějaké malé dítě.

Sice jsi obratný, ale takhle dobrý určitě ne,“ soudil Harry.

Skutečně?“ opáčil Severus.

Harry předstíral, že si nevšiml lehkého magického impulzu, kterým Severus trochu uvolnil knoflíček, aby ho dokázal jazykem prostrčit skrz dírku. Už se totiž stačil naučit, že zmijozelské sklony k záludnostem mohou občas pracovat i v jeho prospěch, obzvláště v posteli.

Hmmm, tak jo, jsi tak dobrý,“ připustil Harry. „Lepší než dobrý, dokonce-“

Jeho slova byla uťata sprškou zelených jisker, které vzplály v krbu vzdáleném sotva šest stop od nich. O chvíli později se v tančících plamenech objevila horní část Hermionina těla. „Harry, Severusi? Omlouvám se, že ruším, ale...“

Harry v jejím hlase zaznamenal nepřirozený třes a okamžitě zpozorněl. I Severus podle všeho postřehl, že je něco v nepořádku, protože jakmile se od sebe odtrhli, výraz v jeho tváři se během okamžiku změnil ze zahanbeného na téměř ustaraný. Oba muži si chvatně upravovali oblečení a Harry se posadil a zeptal se: „Co se stalo?“

To... to Ron. Právě jsem mluvila krbem s jeho nadřízeným.“ Hermioně se zalily oči slzami, zatímco Harrymu pomalu tuhla krev v žilách. „Je u Svatého Munga. Je to špatné, Harry. Opravdu špatné.“

Kde teď jsi?“ chtěl vědět Harry a chvatně se zvedal.

V našem bytě,“ odpověděla Hermiona. „Právě vyrážím do nemocnice. Mohl bys-“

Už jsme na cestě. Odletaxujeme se k tobě a pak se krbem přeneseme k Mungovi,“ přerušil ji Harry, který už stál na nohou.

Hermiona strnule přikývla a stáhla se z plamenů, aby uvolnila cestu.

Teprve v okamžiku, kdy domluvil, Harrymu došlo, že mohl při použití množného čísla vycházet z mylného předpokladu, a s otázkou v očích se obrátil na Severuse. Ten si právě dopínal poslední knoflík na vestě a zvedal ruku, aby ve vzduchu zachytil přivolaný hábit.

Raději bychom si měli pospíšit,“ podotkl.

Ač se Harrymu stahovala hruď obavami, Severusovo zdánlivě instinktivní rozhodnutí nenechat je jít samotné mu připadalo podivně utěšující.

Stačila špetka letaxového prášku, a už oba vystupovali z krbu ve známém obývacím pokoji manželů Weasleyových. Jasně zářící vánoční strom v protějším rohu místnosti ostře kontrastoval se stíny v Hermioniných očích.

Jakmile Harry přestal klopýtat a získal rovnováhu, omotal paže kolem své přítelkyně a pevně ji objal. „To je dobré. Bude v pořádku. Vždyť víš, jak má tuhý kořínek.“

Hermiona ne příliš přesvědčeně přikývla a nechala se odvést ke krbu.

O deset minut později už Harry o svých slovech pochyboval. Ron na tom byl hůř než špatně. Ve skutečnosti sotva žil. To, co z něj zbylo, vyhlíželo spíše jako připálená krvavá kaše než jako lidské tělo. Harry na tu ožehnutou tělesnou schránku nedokázal ani pohlédnout, aniž by se roztřásl. Na Ronově obličeji nezůstal ani kousek kůže. Z lesklé odhalené tkáně mu trčely holé lícní kosti a více než živou lidskou bytost připomínal spíše obrázek z mudlovské televizní show o forenzní medicíně.

Nejstrašnější na tom všem ovšem bylo, že podobně vypadalo úplně celé Ronovo tělo. Lékouzelníci jej raději nechali vznášet nad postelí, aby mu matrace netlačila na poničené maso.

Hermiona, Harry i Molly a Arthur Weasleyovi se choulili kolem postele, která byla umístěna na jednotce intenzivní péče Nemocnice svatého Munga, a zjevně nebyli schopní uvěřit tomu, co vidí.

Harry sledoval mumii levitující nad nemocničním lůžkem. V kusech spáleného masa a kilometrech bílého obvazu by zvládl rozeznat Rona opravdu stěží. Lékouzelnice tvrdila, že podobné spáleniny zrzek utržil na více než devadesáti procentech těla.

Ron byl naštěstí v bezvědomí. Harry si nedokázal představit, jakými bolestmi by musel trpět, kdyby zůstal při smyslech.

Molly s Arthurem stáli nad smrtelným ložem již třetího ze svých synů a vypadali, jako by už ani nedokázali plakat. Severus poblíž dveří tiše rozmlouval s Ronovou lékouzelnicí. Harry se držel po Hermionině boku, objímal ji kolem ramen a ona bezhlesně vzlykala. Celá se při tom třásla, jako kdyby ji někdo proklel.

Harry velmi dobře chápal její pocity. Ani on sám se necítil příliš vyrovnaně a stále si nebyl jistý, jestli se nepozvrací. Nemusel být génius, aby pochopil, že s nimi Ron už dlouho nepobude.

Nad lůžkem na opačném konci místnosti se vznášel Tom McGregor, robustní tmavovlasý bystrozor, jenž se vůči Severusovi v říjnu choval tak nepřátelsky. Byl snad v ještě horším stavu než Ron a jeho matka a sestra u něj držely stráž.

Víme, co se stalo?“ zašeptal Harry. Sice nechtěl Hermionu rušit, ale zkrátka to potřeboval vědět.

Chief Lawrence říkal, že se Ronovi s jeho týmem skutečně podařilo objevit Burkeho, když podruhé pročesávali jednu z jeho nemovitostí,“ informovala jej Hermiona. „Dan Martin a dalších pět bystrozorů je mrtvých. Souboj přežili jen Ron s Tomem... a... a...“

Harry upevnil svůj stisk na jejích ramenou. Pálily ho oči. „Burke sám vyřídil osm bystrozorů?“

Severus jej tenkrát na podzim varoval, že Burke může mít velikou moc, ale slyšet o někom, že je nebezpečný, a vědět o něm, že vám prakticky zabil nejlepšího přítele, jsou dvě odlišné věci.

Hermiona znovu zoufale přikývla. „Co budeme dělat, Harry? Nikdy neexistovalo nic, co bychom spolu my tři nedokázali zvládnout, ale tohle...“

Úplně se sesypala a Harry ji pevně sevřel v náručí. „Ještě není mrtvý. Na to se musíme soustředit. Kde je život, je i naděje.“

Opravdu tomu věříš?“ zeptala se Hermiona zlomeně.

V ten moment Harry cítil, jak na něj upřeli zarudlé oči také Molly s Arthurem, a pevně odvětil: „Věřím.“

Ačkoliv, jakou šanci doopravdy měla ta nehybná, hrůzostrašná, sežehnutá skořápka levitující nad postelí? Harry neměl ponětí. Ovšem v situaci, kdy se na něj s nadějí obraceli tři lidé, kteří pro něj znamenali více než vlastní rodina, to byla jediná možná odpověď.

Ron... Když se Harry pokusil ten horor před sebou ztotožnit s mužem, jehož miloval a jenž mu byl více než bratrem, vzedmula se v něm vlna emocí, které ho začaly dusit.

Hlasitost konverzace za jejich zády povážlivě rostla.

To je vše, co jste pro ně udělali?“ dožadoval se Severus výsměšně a zcela pohrdavě. Podobný tón od něj Harry neslyšel snad od svých školních let.

Použili jsme na ně všechna léčivá kouzla, která dnešní medicína zná,“ trvala na svém podrážděně vyhlížející lékouzelnice.

Severus tu ženu oslovil, jakmile vešla do pokoje, takže Harry ani neznal její jméno.

Ne každé kouzlo,“ opravil ji Severus, zatímco temným pohledem přejížděl lékařské záznamy, sebrané z nohou Ronovy postele. „Zaznamenal jsem, že v kartě chybí Sanguinis Philos.“

Lékouzelnice vypadala šokovaně. „Dovolte mi to přeformulovat. Aplikovali jsme všechna legální léčivá kouzla.“

Harry s Hermionou se přesunuli k dvojici u dveří.

Co je Sanguinis Philos?“ chtěla vědět Hermiona.

Jedná se o magii krve. Ministerstvo právě rokuje o její legalitě,“ řekla lékouzelnice.

Myslela jsem, že magie krve je už od podstaty ilegální,“ podivila se Hermiona.

Sanguinis Philos vždy patřila mezi výjimky,“ vysvětloval Severus. „Pokaždé, když se ji ministerstvo snaží postavit mimo zákon, stane se něco takového jako dnes, a oni jsou nuceni přehodnotit rozhodnutí.“

Nedovolím na svém oddělení použití magie krve,“ nemínila ustoupit lékouzelnice.

Naštěstí pro bystrozora Weasleyho to není na vás,“ odsekl Severus a obrátil se na Hermionu. „Dokážu během hodiny uvařit lektvar. Nemohu slíbit, že jej vyléčí, nebo alespoň zachrání, ale je to jeho jediná možnost, jak přežít. Pokud vašeho manžela necháme tak, do čtyřiadvaceti hodin zemře.“

Pokud vůbec vydrží tak dlouho,“ odpověděla Hermiona, která byla v jejich partě vždy největší realistkou.

Nechcete se na tom skutečně podílet, že ne?“ dožadovala se lékouzelnice.

Hermiona na tu ženu zírala. „Je to můj muž. Udělám cokoliv, abych ho zachránila.“

Nepřipustím to,“ nevzdávala se lékouzelnice.

V té chvíli se zdálo, že Hermioně došla trpělivost. „Fajn! Možná byste nám měla udělat laskavost a jednoduše odejít, abychom se mohli pustit do práce, hm?“

Nato uražená lékouzelnice odkráčela a její bílý hábit přitom divoce povlával kolem.

Jakmile žena zmizela, Hermiona se obrátila na Severuse s otázkou: „Jak vám mohu pomoci?“

Potřebuji pramen jeho vlasů,“ požádal Severus.

Dobře, jdu pro něj,“ řekla bez zaváhání Hermiona a rychle se vrátila k posteli. Bylo dost zvláštní, že jedinou zachovalou částí Ronova jinak úplně spáleného těla byl vršek jeho hlavy. Ze syrového masa tam trčel velký chomáč rezavé kštice.

A co krev?“ zajímal se Harry.

Musí se jednat o krev někoho, kdo jej miluje,“ odvětil Severus.

Mohu s vámi jít zpět do laboratoře,“ nabídla se Hermiona, která se právě vracela s hrstí plnou Ronových rudých vlasů.

Severusův zrak přelétl z Harryho na Hermionu. „Nemusí se jednat o romantickou lásku. Přemýšlel jsem, že by Harryho krev mohla být efektivnější. Lektvar umožní osobě, která daruje krev, fyzicky propojit svou magickou moc se zraněnou osobou, kterou pak bude léčit. Harry je nejmocnějším kouzelníkem z nás všech.“

Zdálo se, že to Hermionu potěšilo. „Ano, samozřejmě. Dává to smysl. Harry?“

Půjdu se Severusem a pomůžu mu vařit,“ slíbil Harry. „Vrátíme se co nejdříve.“

Oh, promiňte... Profesor Snape, že?“ K jejich skupince přistoupila mladá žena s tmavými vlasy, která předtím stála u McGregorovy postele.

Ano?“ odpověděl Severus.

Nemohla jsem přeslechnout, o čem jste se prve bavili. Jsem Tomova sestra, Alice McGregorová. Oni- Říkají, že nemá naději. Přemýšlela jsem...?“

K Harryho radosti ji Severus nenechal prosit. „Budu potřebovat vzorek jeho vlasů a pár kapek dárcovy krve,“ řekl.

Alice? Co to děláš?“ dožadovala se z opačného konce místnosti viditelně nervózní stříbrovlasá McGregorova matka. „Víš přece, kdo to je a co je zač!“

Dohodla bych se i se samotným ďáblem, abych Toma zachránila, mami,“ vyhrkla Alice. „A pokus se být slušná. Profesor Snape souhlasil, že nám vyjde vstříc.“

Nejsem tak docela ďábel, ale udělám, co bude v mých silách, abych vašemu bratrovi pomohl,“ přislíbil Severus.

Omlouvám se za svou matku a její hrubost.“ Alici McGregorové zrudly tváře. „Právě teď není tak docela ve své kůži.“

K Harryho šoku reagoval Severus skutečně zdvořile: „To je pochopitelné, vzhledem k okolnostem.“

Jste velice laskav. Tolik vám děkuji, že jste souhlasil a pokusíte se Tomovi pomoci, profesore Snape! Vím, že vaše setkání s ním nebylo zrovna... příjemné. A ať už by vaše pomoc měla stát cokoliv, pane, velmi ráda-“

S tím si nedělejte starosti. Nicméně, budu požadovat trochu vaší krve. Mohla byste jí naplnit tuto lahvičku?“ Severus podal ženě prázdný hnědý flakónek s uzávěrem a ostře vyhlížející nůž.

Harry přemítal, jestli si Severus všechny ty věci přinesl s sebou, nebo zda je právě tiše přivolal. Před malou chvíli schovával lektvarista pravou ruku v kapse, takže mohl klidně sahat pro hůlku a mlčky použít přivolávací kouzlo.

Alice převzala podávané pomůcky a vrátila se k bratrovu lůžku, aby obstarala požadované vlasy.

Za necelé tři minuty už byl Harry na cestě zpět do hradu.

Severus vypadl z krbu v obývacím pokoji a zběsile se vyřítil ke skladu ingrediencí, jenž se nacházel po cestě mezi jeho komnatami a laboratoří. Vyšplhal po žebříku, aby dosáhl až na nejvyšší police, kde vybíral sklenice s přísadami a podával je dolů Harrymu. Všechny lahvičky musely být buď čerstvě doplněné, nebo se v nich uchovávaly jen velmi zřídka používané ingredience.

Harry se v duchu probíral svou pamětí, ale všechny jejich názvy mu připadaly úplně cizí.

Jakmile dorazili do laboratoře, Severus mu podal tenký nůž a flakónek shodný s tím, který předtím věnoval Alici McGregorové.

Tři až pět kapek by mělo bohatě stačit,“ poučil ho Severus.

Harry uchopil štíhlou nádobku, zpola ji naplnil, a pak vrátil lektvaristovi.

Můžeme začít,“ prohlásil Severus.

Harry už se v lektvarové laboratoři vyznal tak dobře, že Severusovi pomáhal chystat pomůcky zcela bezmyšlenkovitě.

Dva kotlíky, dva lektvary. Severus mu podal list pergamenu s pracovním postupem. Kdysi ve škole Harry nesnášel Severusovy příliš podrobné pokyny, ale dnes dokázal mužův smysl pro detail skutečně ocenit. Severus mu zadal přípravu McGregorova lektvaru a pečlivě sledoval jeho postup, zatímco sám vařil dávku pro Rona.

Harry opatrně kopíroval každičký Severusův pohyb.

Je škoda, že jsi propadl kouzlu postu učitele obrany proti černé magii, Pottere,“ prohlásil Severus, když do kotlíku přidali krev. „Mohl bys být i docela obstojným mistrem lektvarů.“

Pozor na jazyk. Všechna ta chvála jde na mou hlavu,“ pokusil se Harry zažertovat. Zjevně se snažil přebít své usilovné přání, aby se lektvar vařil rychleji. „Bude to fungovat?“

Severus chvíli mlčel, zatímco míchal čoudící a zapáchající obsah kotlíku. Lektvar v něm se po přidání krve zbarvil do ruda. „Velikost tvé moci je... mimořádná a zcela nevídaná. Je tady naděje, ač nepatrná, že bystrozor Weasley přežije.“

A McGregor?“ zeptal se Harry slabě.

Severus pomalu zavrtěl hlavou. „Myslím, že ne. Ale pokud existuje alespoň nějaká šance...“

Musíme se jí držet,“ dokončil Harry Severusovu neúplnou větu.

Lektvarista přikývl a vrátil svou plnou pozornost k měchačce a kotlíku.

O půl hodiny později už byly oba bublající lektvary přelity do velkých lahví. Severus je pečlivě označil a kvůli bezpečnému přenosu opatřil kouzlem nerozbitnosti.

Ach, už jste zpátky. Díky Bohu!“ vykřikla Hermiona a spěchala k nim, sotva překročili práh nemocničního pokoje.

Jak mu je?“ zeptal se Harry tiše, přestože to bylo v podstatě zbytečné. Děsivé torzo, vznášející se nad postelí, vypadalo stále stejně.

Beze změny, což je, předpokládám, požehnání,“ řekla Hermiona. Ve tváři byla popelavě šedá, jako kámen pod jejich nohama. „Kdyby se měl probrat... ta bolest bude...“

Máme ten lektvar,“ přerušil ji Harry ve snaze zůstat pozitivní, bez ohledu na hrůzu, která mu plula před očima. „Udělám všechno, co budu umět.“

Já vím,“ zašeptala Hermiona. „To jen...“

Taky se bojím,“ připustil jemně Harry. „Ale... i dříve jsme mívali strach. Zvládneme to. Všichni. Severus tvrdí, že to bude fungovat, a ty přece víš, že se v těchto věcech nikdy nemýlí.“

Hermiona s prázdným pohledem přikývla.

Severus zezadu přistoupil ke svému milenci a lehce mu položil ruku na rameno. Harry věděl, že je to zřejmě směšné, ale on z toho jednoduchého kontaktu skutečně čerpal sílu. Otočil se a těsně vedle sebe spatřil Severuse s Alicí McGregorovou.

Už je čas,“ prohlásil Severus.

Předchozí      Další

    

25.06.2011 13:13:40
Lucy1313
Prihlaseni.png
Komentare.png
Statistika.png
Odkazy.png
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Tato stránka nevznikla za účelem zisku a všechna práva a postavy náleží J.K. Rowlingové
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one