Nadpis.png
   
   
   
   
   
Tlacitko_Jednorazovky.png
Tlacitko_Kapitolove.png
Tlacitko_Drabbles.png
Tlacitko_Oznameni.png
Vzkazy.png
Kalendar.png

Until Proven - 79.část

   
Autorka:
 Tira Nog

Překlad: Slimča

Beta-read: Sevy

Varování: sex (18+)

 

Je to tady. KONEC! Úplný a neodvratný. Když jsem před dvěma lety překládala první řádky povídky Until Proven, ani jsem si neuměla představit, že se jednou do tohoto bodu dostaneme. Původně se mělo jednat o společnou práci s Lucy, která nám však hned po první kapitole musela narychlo odcestovat za moře. Napřed jsem se vyděsila, ale pak se objevila ONA! Sevy. :-) A já pochopila, že s dobrou betou není člověk na práci nikdy sám.

Sevyku, děkuji! Za spoustu práce, času a energie, které jsi se mnou UPčku věnovala. Za nekonečnou morální podporu a chuť pokračovat. Za to, že mě překládání i po dvou dlouhých letech bavilo. České UP není jen mé dítko, stejným dílem náleží i Tobě.

Druhé veliké poděkování patří všem našim čtenářům. Ani bez vás by UPčko nebylo tím, čím je dnes. Byli jste naše povzbuzení, radost, naše odměna. Vaše komentáře nás obě nabíjely a pomáhaly nám překonat všechny překážky, které se nám při práci postavily do cesty. Je neuvěřitelné, že jsou mezi vámi lidé, jejichž nick se tady objevoval pravidelně skoro každý týden už od první kapitoly! A ti, co stihli naskočit až cestou? I vy jste skvělí a nová jména pod kapitolou pro nás pokaždé znamenala strašně moc.

UPčko je vaše! Vás všech..MIREK.., 1beruska, A_ja, Abigail, abigail.Snape, Aha_Lucia, Aidrien Assagir, Allishka, aMaja, Amick, Amy, Anfulka, anneanne, anonymka9, ansus, Aramintha, Archea, arrianne, assez, atet, Azazela, ba, Bábovka, bacil, Bara1982, Basi, BeaX, belldandy, Bezinka, Blesk, Cety, Cezminka, cim, Clowers.K, Cory, Daniela, eliss, Elza, enedaka, entita, Erumoice88, Fallagela, fin, Fiorrancina, Gabi, Gartepka, Gigi..., giuditta, gleti, Glorilian, grid, Hajmi50, Hanako, heartles, Charli, Ilay, Janica, Jenis, Jikita, Kami, Kat, Katherine, katie11, Katka, keishatko, Kiki, Kitti, kitty, larkinh, leaena09, lilith3913, Lilithka, Lily, lola, LoLo, Lucka, Lucy, Lygie, mamba, marci, maria, Marta, mathe, Melissandra, Melodye, Midnight, MidnightSev, Michangela, Michelle_Flamelova, Misule, Mononoke, Mouldy, Nade, nadin55, Nelie, Neriah, Nex, nika, Nixerwil, Nora, pancucha, patolozka, Pavlí, Peta, Petra, Pinquin11, Poly, POPO, Profesor, ranchan, raven9, ravenablue, Salazaret, samba1, Sanasami, sanqvi, sarullkka, Saskya, serafiiin, serin, Sevik99, Sharlaid, silvinka, sion, Sisa(Tachi), Sofie, Suellen, Suzanne, Symphony, Šaren, Tamias, Tara, Tessie, tiberia, vampyrka, weronika315, Wigy, Willy Wonka, XYC, yuuki, ZJTrane, zmije, Zrzounek, Zulík, Zuzana

 

 

A ještě pár technických informací. Rády bychom pro vás se Sevykem připravily celý překlad ke stažení ve formátu pdf. Za ty dva roky jsme však poněkud pokročily, jak po překladatelské tak po gramatické stránce, a rády bychom stávající text prošly a trochu „učesaly“. Proto prosíme o strpení. O kompletní povídce ke stažení vám dáme vědět tady i na Daily Slash.

Mírně upravovat budeme také texty přímo na stránkách. Pokud se časem budete chtít k UPčku vrátit, v úvodu povídky jsme pro snazší orientaci přidaly tabulku s čísly kapitol a pod každou část pak odkazy na předchozí a další kapitolu.

A teď už si konečně užijte tu poslední... ;-)

 

Vaše Slimča

   

*** Until Proven ***
   

Jeho slova jako by zlomila nějaké kouzlo a vrátila je zpět do přítomnosti. Harry se se stejnou jemností, jako když vstupoval dovnitř, stáhl z lektvaristovy mysli a Severus osaměl se svými vzpomínkami. Nezbývalo mu, než přemítat, kolik ho dnešní večer bude stát. Připadal si jako po jednom z Penbrokových sezení. Měl pocit, že má nejspíš všechny nervy v těle obnažené, připojené k elektrickému obvodu a bombardované pravidelnými impulzy. Nedalo se to srovnat snad ani s úplnou nahotou.

Harry se tvářil přesně podle jeho očekávání – jako kdyby si ukousl větší sousto, než mohl zpracovat. Nebo přesněji - působil dojmem, že je mu zle od žaludku.

K Severusovu šoku se mu však však mladý muž zahleděl do očí a s roztřeseným nádechem promluvil: „No, věděli jsme, že to nebude nic pěkného.“

To je slabý výraz,“ přinutil se starší kouzelník k odpovědi. Ať už Moudrý klobouku tvrdil cokoliv, podle Severuse byl Harry čistokrevný Nebelvír a Nebelvíři mají sklony soudit druhé. Lektvarista přesně věděl, co teď přijde.

Jestli zase nezačneš dýchat, tak mi tady odpadneš,“ upozornil ho Harry a s nečitelným výrazem jej sledoval.

Severus si uvědomil, že skutečně zadržuje dech, a pokusil se uvolnit. Pár doušků chladného vzduchu mu trochu pomohlo zmírnit paniku, ovšem strachu, který jej olizoval zevnitř, se zbavit nedokázal. Přiměl se vyhledat Harryho pohled, z něhož snad poprvé v životě nebyl schopen vyčíst milencovo rozpoložení.

Zírali na sebe snad celou věčnost, než Harry zvedl pravou ruku a dotkl se Severusova ramene. „Přál bych si, aby bylo v mých silách nějak ti od toho břemene ulevit.“

C-co?“ zachraptěl lektvarista s obtížemi.

Nikdy jsi nedostal šanci, co?“ Harry se díval téměř uštvaně.

Jak to myslíš?“ Jeho hlava nějak nebyla schopná zpracovat, co Harry říká.

Za celý svůj život jsi poznal jen bolest,“ tvrdil Harry.

To neomlouvá-“

Severusi, bylo ti sotva dvacet, když se semlely všechny ty události kolem Smrtijedů,“ prohlásil mladší kouzelník pevně.

Nicméně-“

Kdyby ses tehdy v noci, v domě toho motáka, postavil Luciusovi a ostatním na odpor, dokázal bys je odtamtud dostat?“ dožadoval se Harry.

Severus zahanbeně zavrtěl hlavou. Sice byla pravda, že už při nástupu do prvního ročníku ovládal více kouzel než kdejaký čtvrťák a že vždy patřil mezi nadané kouzelníky, nicméně... Ani s veškerým svým talentem v sobě nikdy nenašel dostatek temnoty a krutosti, které byly tolik typické právě pro Luciuse a jeho kumpány.

Takže, kdybys jim bránil jednat, skončil bys mrtvý?“

O tom to přeci není. Celé měsíce jsem slýchal chvástání svých společníků. To, co se stalo, mě nemělo tak šoko-“

Možná nemělo, ale šokovalo. Byl jsi mladý, vystrašený a myslel sis, že ze situace, v níž ses ocitl, není cesty ven. Chtít žít přece není zločin.“

Ale podílet se na mučení a vraždě ano. Byl jsem tam a ani jsem nehnul prstem, abych zastavil-“

Protože jsi nemohl. Bylo to stejné, jako když Voldemort zabil přímo před mýma očima Cedrika. Jakkoliv jsem si přál toho bastarda i jeho nohsledy zničit a jakkoliv budu nadosmrti litovat, že jsem toho nebyl schopen, prostě to nešlo. Nezbylo mi nic jiného, než se snažit přežít dost dlouho na to, abych dokázal utéct. Severusi, stál jsi proti nejsilnějšímu a nejpodlejšímu čaroději všech dob. Neměl jsi ještě ani dvacet a polovina z těch lidí, kterým ses měl postavit, byli jediní přátelé, které jsi kdy poznal.“

Přesto jsem měl-“

Harry jeho roztřesený protest uťal: „Měl co? Vzdát se vlastního života kvůli principu? Protože přesně to bys udělal, kdyby ses komukoliv v tom motáckém domě postavil. A co by to komu přineslo dobrého, kdybys takhle zahodil vlastní život? Severusi, zvolil jsi jedinou možnou cestu.“

A ti lidé zemřeli,“ připomněl Severus.

Ne tvou rukou. Ani na základě tvých rozkazů,“ řekl Harry tónem tak ledovým, jaký od něj lektvarista ještě neslyšel. „Zodpovědnost za jejich smrt nese Voldemort, ne ty. Jakmile jsi dostal příležitost, udělal jsi správnou věc. Skoro třicet let se snažíš odčinit chybu, které ses dopustil v necelých dvaceti. Je čas, aby sis odpustil.“

Já...“ Severusovi se vytratil hlas. Celý se třásl a v očích zaznamenal známé pálení.

Na ramenou ucítil silné ruce a dříve, než si vůbec stačil uvědomit, co se děje, se ocitl v Harryho objetí. Opatrně položil tvář na milencovo rameno schované pod tričkem, ale ještě pořád čekal nějakou pohromu. Nestalo se však vůbec nic, snad až na to, že mu Harry začal dlaní přejíždět po zádech.

Poradil sis s tou hrozivou situací nejlépe, jak jsi mohl. A potom jsi udělal všechno, co bylo v tvé moci, abys své prohřešky napravil. Vím, jak strašlivě jsi riskoval pokaždé, když jsi uposlechl Brumbálův příkaz a vracel ses jako náš špeh k Voldemortovi,“ řekl Harry a nepřestával jej hladit ani objímat. „Jsi ten nejstatečnější muž, jakého jsem kdy potkal, a jsem hrdý na to, že se mohu nazývat tvým milencem.“

A bylo to. Severus ve snaze zadržet zrádné slzy pevně stiskl víčka, ale stejně jako při Penbrokově terapii jednoduše neměl šanci. Netušil, jak dlouho zůstal s tváří zabořenou v Harryho rameni, zatímco jím lomcovaly desítky emocí. Zdálo se mu, jako by to byly celé hodiny, než se konečně odhodlal zvednout hlavu. V té době už měl Harry na svém světle modrém tričku dobře dvaceticentimetrovou mokrou skvrnu.

Severus musel sebrat veškerou vnitřní sílu, aby se svému společníkovi dokázal podívat do očí. Po večeru plném dramatických přiznání očekával, že se na něj Harry bude dívat... jinak. Nedokázal pochopit, jak se s ním někdo tak čestný a hodný jako on může dále zahazovat. Alespoň ne poté, co poznal lektvaristovu špinavou minulost. Ale pokud se vůbec něco změnilo, tak jen to, že ho teď ty zelené oči pozorovaly s daleko větší srdečností.

Ty...“ Severus nenacházel slova.

Harry se nad ním slitoval a povzbuzoval ho: „Já co?“

Ty neodcházíš,“ dostal ze sebe Severus užasle.

Harryho hlas zněl trochu přiškrceně, když odpovídal: „Nikdy. Obávám se, že ti už navždycky zůstanu na krku.“

Ta slova se v mohutné vlně prodrala do Severusova mozku i srdce, a on měl pocit, jako by se oba zmíněné orgány blažeností roztopily, nebo možná splynuly v jeden. V té chvíli dokázal myslet na jediné. Poprvé za celý život se mu nevyplnily ty nejčernější obavy. Jeho nádherný Harry ještě pořád sedí tady, vedle něj, a ještě stále ho... miluje. Dokonce i poté, co zjistil, jaký vedl lektvarista život a kým býval.

Bylo to víc, než Severus momentálně dokázal zpracovat, ale rozhodně ne tolik, aby si s tím nedokázal poradit. Ani mu nedošlo, že se pohnul. Uvědomil si až Harryho ústa pod svými vlastními, ale to už se se vší vervou utápěl ve sladkém polibku.

Harry ho popadl za ramena a stáhl na sebe do polohy, kterou po čtyřech předešlých nocích oba důvěrně znali. V této fázi kolem Severuse obvykle pulzovala Harryho moc a vynášela ho do slastných výšin. Dnes večer však žádnou magii necítil, a tak napůl očekával, že opět přijde to hrozné ztuhnutí, jenomže... Harry věděl, co je zač, a i tak ho pořád chtěl líbat. Byl to zázrak, v jaký Severus nedoufal ani ve svých nejdivočejších snech. A když už člověk takový zázrak potká, nemá se zbytečně ptát a zpochybňovat ho.

Tolik obávané zamrznutí se nekonalo. Severus ani na okamžik nepřerušil polibek a než se nadál, jemu i Harrymu zmizely šaty. Oba si užívali pocity pramenící z doteku nahých těl a dychtivě k sobě tiskli vyhladovělé klíny. Lektvarista začal pohupovat boky a ještě prohloubil polibek. Zdálo se, jako by se s Harrym ze všech sil snažili splynout v jednu jedinou bytost. Harry byl neskutečný!

Severusovi měl dojem, že kolem nich pulzuje nějaká forma energie. Nejprve ho napadlo, že se jedná o Harryho magii, a jen velmi pozvolna mu docházelo, že ta síla nevychází jen z jeho partnera, ale i z něho samotného. Nejednalo se o skutečné kouzlo, i když to tak lidé často nazývali. Lektvaristově, z pochopitelných důvodů poněkud rozptýlené, mysli chvíli trvalo, než si zvládl zařadit, co právě prožívá. Podobné náznaky občas vnímal už od října. Ty letmé záblesky 'čehosi' pokaždé otřásly celým jeho světem. Ovšem teprve teď dokázal té podivné energii dát jméno a přijmout ji za vlastní.

To, co cítil, byla láska.

Se svou pochybovačnou povahou nebyl schopen uvěřit v její existenci, alespoň dokud ji někdo nedokáže. Ale jestli to, že jej Harry i po všem, co viděl, stále chce, nebyla láska, pak už Severus opravdu nevěděl.

Špatně. Věděl přesně, co je láska. Láska je Harry Potter.

Na tu jistotu se upnul celým svým ztrápeným bytím, zatímco spalující slast, zalévající ho od hlavy až po paty, vystoupala k neúnosné výši a Severus explodoval.

Muži od sebe odtrhli ústa, aby doplnili tolik potřebný kyslík a dali volný průchod vášnivým vzdechům, které se díky všepožírajícímu potěšení draly na povrch. Těly jim otřásaly vlastní steny, jejichž zvuk jako by doslova tříštil okolní realitu, když téměř současně vyvrcholili. Severus se úplně ztratil někde v bájné zemi věčné slasti. Vznášel se v podivném vzduchoprázdnu snad celou věčnost, než se rozptýlené kousky jeho inteligence znovu poslepovaly.

První věc, kterou si uvědomil, byly jemné, láskyplné polibky, kterými mu Harry poséval celou tvář. Hned tím dalším neopominutelným vjemem byl teplý, lepkavý nepořádek mezi jejich přitisknutými břichy. Všechny ty vznešené pocity v Severusově nitru se střetly s přízemní realitou a on se bláznivě rozesmál.

Hej, co je tady tak vtipného?“ zeptal se mladší kouzelník ospalým, smyslným hlasem.

Já...“ mužův smích se pod Harryho milujícím pohledem vytratil. Severus polkl a rozhodl se dokončit svou dnešní zpověď: „Miluji tě.“

Harryho výraz opustilo veškeré pobavení. Jeho rezervovaný milenec jej bezpochyby nesmírně překvapil. Po chvíli se však sebral a zareagoval: „Tím se to všechno zjednodušuje, protože já jsem do tebe taky bláznivě zamilovaný.“

Poprvé v historii jejich vztahu Severuse po takovém vyznání nepronásledovaly pochybnosti ani pocit viny. Jeho partner už viděl všechno, znal jej, a přece byl stále s ním. A vždycky bude, připomněl si lektvarista. Harry to slíbil.

Díky tomu poznání potřeboval Severus trochu času, aby dostal pod kontrolu všechny rozbouřené city. Pak tiše prohodil: „Dneska večer jsi při... milování nemusel použít magii.“

Všiml jsem si,“ souhlasil Harry a natáhl ruku, aby svému milenci odhrnul z tváře rozhoupaný pramen vlasů. Prsty už nechal v jeho ne zrovna čistých vlasech a lehce ho hladil po celé jejich délce. „Říkal jsem ti, že nejsi zlomený.“

Během let ses stal neskutečně moudrým,“ prohlásil Severus. Pomalu se na něm začal projevovat před chvílí prodělaný stres a končetiny mu těžkly únavou.

Kdepak moudrý, jen šťastně zamilovaný,“ zamumlal Harry stejně utahaně.

Myslím, že jsme oba z únavy poněkud...“

Sentimentální?“ doplnil Harry s úsměvem. „Myslím, že jsme si tu trochu sentimentality zasloužili. Neměj obavy, do rána to vyprchá.“ Severus přemýšlel, zda mu Harry ještě stále čte myšlenky, protože dříve, než si vůbec stihl začít dělat starosti, mladší muž už dodával: „Vyprchá sentimentalita, ne láska. Ta je navždy tvoje.“

Děkuji,“ hlesl Severus chraplavě. „Za všechno.“

Hej, to já jsem tady vítěz! Není mi zač děkovat,“ bránil se Harry. Nejspíš také cítil, k jak zoufale dojemné scéně celá jejich rozmluva směřuje, pokud nějak nezasáhne, a tak vesele navrhl: „Co se přesunout do ložnice a zjistit, jestli dokážeme zaneřádit nejenom gauč, ale i postel?“

Jsi beznadějně nebelvírský optimista, když si myslíš, že se kterýkoliv z nás dnes v noci ještě na něco zmůže.“

Harry mu pohlédl do očí a odporoval: „Znám svého zmijozelského sexuálního boha. Tak schválně - kdo bude první v ložnici?“

S tím se zpod něj Harry nějakým záhadným způsobem vyprostil a Severus se ocitl ve vratké poloze, zaklíněný mezi pohovkou a vedlejším konferenčním stolkem. Rozesmál se tak divoce, že málem spadl na podlahu, ale nakonec se přece jen vyškrábal na nohy a vystartoval za svým milencem.

Když se svezl na svou obří postel s bláznivě se chichotajícím Harrym uprostřed, napadlo ho, jestli bude přesně takhle vypadat celý zbytek jeho života. Láska a spousta smíchu s Harrym Potterem. Byl dostatečný realista, aby věděl, že jeho problémy nejsou ještě ani zdaleka vyřešeny, ale právě teď a tady – vedle Harryho, se všechny zdály nesmírně vzdálené. A kdo ví? Možná má ten jeho beznadějně optimistický Nebelvír pravdu úplně ve všem a láska vyléčí veškeré rány. Ve chvíli, kdy se Severus sklonil k dalšímu polibku, to tak určitě vypadalo.

K O N E C 

Předchozí     

    

   
KOMENTOVAT jako neregistrovaný uživatel
     

 

 

02.05.2012 17:36:07
Lucy1313
Prihlaseni.png
Komentare.png
Statistika.png
Odkazy.png
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Tato stránka nevznikla za účelem zisku a všechna práva a postavy náleží J.K. Rowlingové
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one